ТАНЦЮВАЛЬНІ НАПРЯМКИ

Дитяча Хореографія

kids
Дитяча хореографія має особливе місце у нашому списку хореографічних студій. Адже для малечі рух – це задоволення, потрібно лише скерувати його у правильному напрямку.

Маємо кілька вікових груп від наймолодших до підлітків. У студії “Дзиґа” ми вчимо сучасній хореографії діток від 4 років, а для менших пропонуємо розвиваючі заняття з пластики.

НАПРЯМОК «ХІП-ХОП»

hiphop

Танцювальний напрямок хіп-хоп народився на вулицях Америки та став невід’ємною частиною хіп-хоп культури. З часом цей стиль став одним з напрямків сучасного танцю, що викладаються на професійному рівні. До хіп-хопу включають різні стилі танцю, такі як брейк-денс, локінг, паппінг, тощо. Хіп-хоп також вплинув на класичні танцювальні стилі, породивши нові напрямки, наприклад джаз-фанк. Що вирізняє хіп-хоп з поміж інших стилів сучасного танцю, так це фрістайл – тобто імпровізація, котру можна побачити на змаганнях, відомих як хіп-хоп баттли (battle).

Брейк-денс

Так! Ми навчимо вас брейк-денсу! Найвидовищнішому з сучасних видів танцю, що народився у Нью-Йорку майже півстоліття тому. З тих пір стиль значно розширився та поповнився безліччю рухів та прийомів і тепер хлопці та дівчата по всьому світу виробляють неймовірні акробатичні трюки під ритми хіп-хопу і фанку, аби спарвити враження на оточуючих. Адже якщо вмієш танцювати брейкінг – ти зірка будь-якої вечірки!

Пояснимо: правильно називати танець брейкінг чи бі-боїн’, тому що рухи тіла у ньому такі ламані (від англ. brake – ламати), що ваша бабця, побачивши вас у танці, може вирішити, що це епілептичні конвульсії або навіть що вами оволодів диявол. Не лякайте стареньку, розкажіть їй про брейкінг 😉 Так чи інакше, назва брейк-денс вже настільки прижилась у нашій мові, що майже замінила правильну. Але ми у студії “Дзиґа” називаємо це брейкінг.

Локінг

Локін’ або локінг – невід’ємна частина брейкінгу та хіп-хопу, хоча основою його є фанк. У локінгу поєднані швидкі рухи і завмирання в імпровізаційних позиціях, гра на публіку та взаємодія з нею, пантоміма і акробатика. Рухи танцюристів амплітудні, дуже ритмічні і завжди тісно прив’язані до музики. Наприклад, виконуючи локін’, танцюрист (локер) може грати на уявній гітарі, крокувати на місці чи удавати курку – це нескладно і весело. На перших уроках з локінгу ви зрозумієте, що танцювали його з дитинства, адже це так просто: похизуватись своїми біцепсами, пострибати з боку в бік, швидко перебирати ногами, схрещуючи їх… Але у цьому стилі є й складні рухи і саме вони роблять танець видовищним.

Джаз-Фанк

Хореографія джаз-фанк доволі молода, але встигла завоювати безліч прихильників. Цей стиль запозичив різні елементи з джазу, хіп-хопу, вакінгу, стріп-пластики та естрадної хореографії. Подібно до локінгу, джаз-фанк базується на контрасті рухів, але тут різкі та чіткі рухи чередуються з м’якими та плавними. Саме джаз-фанк найчастіше використовують хореографи для постановки танцювальних шоу відомих музичних виконавців. 

Воґ

У назві цього стилю – його суть. Адже воґ (vogue) – це втілення стилю і моди у танці. Він розкриває граційність, жіночність та красу тіла, а тому, як правило, у стилі воґ танцюють представниці прекрасної статі. Позуй, немов для камери. Будь розкутою. Будь сексуальною. Клік, клік – поза, поза…

Паппін’

Паппін’, поппінг чи паппінг часто називають танцем робота, але robot – лише один з напрямків паппінгу. Нескладно здогадатись, що рухи танцюриста при цьому мають бути як у механічного гуманоїда. До паппінгу також відносять:
– вейвінг (waving), танцюй так, немов ти – вода;
– глайдінг (gliding) – ковзай без ковзанів;
– тутанхамонінг (King Tut) – згинай руки й ноги під прямим кутом та завмирай у різних позах, як на фресках з египетських пірамід;
– фінгертут (finger Tut) – пальчиковий тутанхамонінг;
– стробінг (strobing) – тисяча мікрорухів за хвилину, ти немов у спалахах стробоскопу, але без стробоскопу;
– паппет (puppet) – ти – маріонетка, тобою керує невидимий лялькар;
– слоу моушн (slow motion) – рухайся, наче в уповільненій зйомці.

НАПРЯМОК «КОНТЕМП»

contemporary

Танцювальний напрямок контемп (contemporary dance) – є одним з найпопулярніших танцювальних напрямків у хореографії. Сьогодні під назвою “Контемп” розуміють безліч танцювальних стилів, але основами хореографії контемпорарі є реліз, флаїн’ лоу, контактна імпровізіція, а також гармонічне поєднання східних технік та духовних практик, таких як йога, цигун, та навіть айкідо з класичним західним танцем.

Джаз

Танцювальний стиль Джаз – емоційний та розкутий, експресивний та дикий, як Африка, звідки він бере свій початок. Джазовий танець є основою практично для кожного з стилів сучасного танцю. Його елементи зустрічаються у таких напрямках як джаз-фанк (jazz-funk), нью стайл (new style), ліричний хіп-хоп (lyrical hip-hop), хіп-хоп хілз (hip-hop heels) та контемпорері (contemporary). А ще, завдяки джазу, народились такі стилі як чарльстон (charleston), кейкуок (cakewalk), блек ботом (black bottom), джиттербаг (jitterbug), бугі-вугі (boogie woogie), свінг (swing) та лінді хоп (lindy hop).

Партнеринг

Партнеринг та контактна імпровізація – невід’ємні складові одного цілого. Відчувати свого партнера, вести, чи рухатись слідом за ним у танці – це мистецтво, що потребує не тільки вміння танцювати, а й особливого симбіозу двох людей.
Це той випадок, коли спілкування партнерів мовою тіла приводить до спільних відкриттів та хвилюючих переживань, коли двоє стають одним цілим. 

Реліз

Реліз – не стиль танцю. Це спосіб звільнити свій розум та дух, розслабити тіло, надати рухам розкутості та невимушеності. Тут ми вчимося слухати своє тіло, дозволяємо м’язам думати раніше за мозок, забуваємо, що вміємо ходити, аби навчитись заново, перетворюємось на безформну амебу чи згусток енергії… Це щось на кшталт духовних практик йогів. Ні левітацію, вихід з тіла та телекінез ми не практикуємо. Але все ж, реліз – це корисно та цікаво. Спробуйте та переконайтесь!

Контактна імпровізація

Контактна імпровізація – це можливість вийти за рамки, говорити з партнером чи глядачами мовою танцю. Адже у контактній імпровізації виступ можливий не лише з партнером: емоційний зв’язок можна встановити з публікою чи навіть будь-яким з оточуючих предметів… Можна танцювати наодинці, у парі, групою, разом чи по черзі. Ми любимо контактну імпровізацію саме за свободу і регулярно влаштовуємо вуличний джем (jam), на якому танцюємо самі та запрошуємо до танцю усіх бажаючих.

Флаїн’ Лоу

Флаїн’ лоу, що дослівно означає “низький політ” (flying low) – це комплекс вправ, що виконуються на підлозі чи матах та допомогають розвивати основні прийоми контемпорері: стискання та розслаблення, ізоляцію, спіральність, перетікання, інертність, падіння, тощо. Завдяки вправам за технікою флаїн’ лоу, тіло танцюриста звільняється від заскорублості та затислості, крок за кроком стаючи гнучким та еластичним, а рухи – вільними.

Афро-карібіан денс / Зумба

Танцювальна фітнес-програма на основі афро- та латиноамериканських танців. Тренування з Зумба – це такі собі фітнес-вечірки під запальні латиноамериканські ритми, під час яких учасники виконують прості і водночас ефективні для тренування усього тіла рухи. Зумба дозволяє спалювати до 900 калорій за годину тренування. Врешті решт, це просто весело та корисно.